Stambūs projektai - Nekilnojamasis turtas ir statyba

Advokatų kontora TRINITI atstovavo krepšininką J. Valančiūną teisminiame ginče

Advokatų kontora TRINITI atstovavo krepšininkus Joną Valančiūną ir buvusį krepšininką Mindaugą Katelyną teisminiame ginče dėl sklypo Aukštagirio draustinyje Vilniuje.

Vilniaus apygardos teismas priėmė sprendimą, jog sklypo pardavėjai turi grąžinti jiems sumokėtą avansą bei patenkino reikalavimą priteisti procesines 5 proc. palūkanas nuo priteistos sumos nuo kreipimosi į teismą dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo.

Advokatų kontora TRINITI atstovavo krepšininkus visose ginčo stadijose. Komandai vadovavo kontoros partneris, advokatas Deivis Valiulis.

„J.Valančiūnas ir M.Katelynas prieš pirkdami žemės sklypą kreipėsi dėl šio turto įvertinimo – t.y. vertinome, ar toks sklypas tinkamas gyvenamųjų namų statybai, nes pirkėjai sklypą ketino įsigyti būtent šiam tikslui. Atlikus teisinį patikrinimą ir įvertinus visas aplinkybes, pirkėjams nepavyko susitarti su pardavėjais dėl esminių sutarties sąlygų, todėl derybos nutrūko. Teismas patvirtino, kad pirkėjai elgėsi sąžiningai viso proceso metu, nepažeidė jokių susitarimo sąlygų ir jiems turi būti grąžintas sumokėtas avansas“, – teigia D. Valiulis.

TRINITI komanda pasirinkta projekto „Rail Baltica“ teisiniais konsultantais

Transeuropinės geležinkelio linijos „Rail Baltica” planavimo ir statybos darbų konsultavimui pasirinkta advokatų kontora TRINITI, nusprendė projektą kuruojanti bendra Baltijos šalių įmonė „RB Rail AS”. Teisiniai patarėjai buvo atrinkti viešojo konkurso būdu.

Pernai rudenį įkurta „RB Rail AS“ koordinuoja  transeuropinės vėžės „Rail Baltica“ projekto įgyvendinimą nuo Kauno per Vilnių, Rygą iki Talino, tad vienas iš pagrindinių kriterijų renkant teisinius patarėjus buvo galimybė teikti paslaugas visose trijose Baltijos šalyse. Taip pat konkurso rengėjai siekė pasirinkti konsultantus, turinčius patirties su panašaus pobūdžio ir apimties projektais Europos Sąjungoje.

TRINITI teisininkai jau turi ženklų įdirbį „Rail Baltica“ projekte – kontoros advokatai konsultavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybes derybose dėl „RB Rail AS“ steigimo. Taip pat kontora atliko didelės apimties kelių sričių tyrimą dėl „Rail Baltic“ bendros įmonės, kartu su tarptautiniais konsultantais rengė projekto galimybių studiją, kurios užsakovas buvo Estijos vyriausybė. Šiuo metu „RB Rail AS“ lygiomis dalimis valdo „Rail Baltica statyba“, Latvijos „Eiropas dzelzcela linijas“ ir Estijos „ Rail Baltic Estonia“.

Taip pat TRINITI teikė teisines paslaugas antrai pagal dydį pasaulyje susisiekimo bendrovei ir didžiausiam geležinkelių operatoriui bei infrastruktūros valdytojui Europoje „Deutsche Bahn International“, vadovavo tarptautiniam konsorciumui, kuris konsultuoja Europos Komisiją (DG-MOVE) Šiaurės jūros–Baltijos jūros TEN-T koridoriaus tyrime.

Projektas „Rail Baltica” yra vienas stambiausių Lietuvoje įgyvendinamų projektų po Nepriklausomybės atkūrimo. Šio geležinkelio tiesimas yra pripažintas Europos Sąjungos transeuropinio transporto tinklo prioritetiniu projektu. „Rail Baltica“ geležinkelio vėže siekiama sujungti Lenkiją, Baltijos šalis ir Suomiją bei pagerinti Vidurio ir Rytų Europos jungtį su Vokietija. Projektu numatoma geležinkelio linija sujungti Taliną ir Varšuvą per Rygą ir Kauną. Šis didesnis nei 3,6 mlrd. eurų sąmatinės vertės projektas bus stambiausias bendrai vykdomas projektas Baltijos šalių istorijoje. Pirmasis geležinkelio „Rail Baltica“ etapas jau baigtas – nutiesta vėžė nuo Lenkijos sienos iki Kauno.

Iš viso sutartys dėl teisinių paslaugų sudarytos su penkiomis advokatų kontoromis.

Teisinės paslaugos užsienio kapitalo įmonei vystant vieną didžiausių gyvenamųjų namų kvartalų Vilniuje

TRINITI Lietuvos biuras teikė teisines paslaugas užsienio kapitalo nekilnojamojo turto vystytojui Lietuvoje – „Kalnenailand“ – šiam vystant daugiau nei 50 tūkst. kv.m. gyvenamųjų namų kvartalą netoli Vilniaus centro. Užbaigus projektą tai bus vienas didžiausių gyvenamųjų kvartalų Vilniuje.

TRINITI komanda teikia kompleksines teisines paslaugas, įskaitant įmonių, finansų ir nekilnojamojo turto bei statybų teisės konsultacijas. Pavedimai apėmė nuo įmonės įsteigimo, akcininkų sutarties, investicijų ir paskolos sutarčių parengimo iki žemės sklypų įsigijimo, taip pat derybas dėl detaliojo planavimo ir planavimo sutarčių sudarymą, sutartis ir derybas su rangovais, konsultacijas aplinkosaugos ir atsinaujinančios energetikos klausimais.

Klientą konsultuoja partneris Vytautas Kalmatavičius.

TRINITI kartu su projektų valdymo įmone PERITUS laimėjo konkursą dėl „Automobilių stovėjimo aikštelių infrastruktūros plėtros Santariškių medicinos įstaigų miestelyje projekto įgyvendinimo"

Advokatų profesinė bendrija TRINITI kartu su projektų valdymo įmone PERITUS konsultavo viešąjį sektorių įgyvendinant automobilių stovėjimo aikštelių infrastruktūros plėtros projektą Santariškių medicinos įstaigų miestelyje.

TRINITI kartu su projektų valdymo įmone PERITUS laimėjo viešosios įstaigos „Investuok Lietuvoje“ skelbtą konkursą  dėl „ Automobilių stovėjimo aikštelių infrastruktūros plėtros Santariškių medicinos įstaigų miestelyje (SMM) projekto įgyvendinimo VPSP būdu konsultacinių paslaugų pirkimo“ .

Veikdami jungtinės veiklos pagrindais TRINITI kartu su PERITUS parengė viešosios ir privačiosios partnerystės būdu (VPSP) įgyvendinamo projekto investuotojo atrankos dokumentus bei konsultuoti užsakovus vykdant koncesijos konkursą.

Remiantis LR Vyriausybės nutarimu, kuriuo buvo priimtas sprendimas įgyvendinti minėtą projektą, privačiam subjektui (Koncesininkui) suteiktas leidimas ne tik atnaujinti esamas automobilių stovėjimo aikšteles, bet ir suprojektuoti, statyti ir eksploatuoti naują bei modernią automobilių stovėjimo infrastruktūrą. Šio projekto įgyvendinimo trukmė – 25 metai.

Projekto tikslas – sukurti kokybišką automobilių saugojimo paslaugų sistemą ir užtikrinti Santariškių medicinos įstaigų miestelyje teikiamų paslaugų prieinamumą bei eismo saugumą.

“Santariškių medicinos įstaigų miestelio automobilių stovėjimo aikštelių infrastruktūros plėtros projektas turi išspręsti akivaizdų stovėjimo aikštelių infrastruktūros trūkumą. Atsižvelgiant į tai, kad miestelyje yra nuolatinis automobilių srautas, projektas turi potencialo sulaukti nemažo privataus sektoriaus susidomėjimo, todėl siekiant užtikrinti geriausios užsienio praktikos įgyvendinimą, savo komandoje taip pat turime ir tarptautinius ekspertus dirbsiančius su patyrusiais Lietuvos teisės, finansų ir inžineriniais konsultantais“ – teigia Andrius Šiaudinis, PERITUS direktorius.

Teisinė pagalba PPP Santariškių automobilių stovėjimo aikštelių projekte

TRINITI konsultuoja „Investuok Lietuvoje“ automobilių stovėjimo aikštelių infrastruktūros plėtros Santariškių medicinos įstaigų miestelyje (SMM) projekte ir sausio mėnesį kartu su „Investuok Lietuvoje“ atstovais Vyriausybės posėdyje pristatė savo siūlymus dėl šio PPP projekto valdymo. Šiuo 25 metų trukmės ir 135 mln. eurų vertės projektu siekiama išvystyti automobilių stovėjimo aikštelių infrastruktūrą SMM siekiant, kad miestelyje teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos būtų labiau prieinamos pacientams, pagerėtų darbo sąlygos specialistams, o eismo sąlygos taptų saugesnės. Klientą šiame projekte konsultuoja partneris Vytautas Kalmatavičius.

Parkavimo sistemos plėtros galimybių studija

TRINITI nekilnojamojo turto komanda kartu su partneriu laimėjo konkursą rengti parkavimo sistemos plėtros Santariškių medicinos miestelyje, Vilniuje galimybių studiją, naudojant viešojo ir privataus sektoriaus partnerystę. Galimybių studija analizuoja 20 ha ploto Santariškių medicinos miestelio teritoriją. Parkavimo sistema turi talpinti bent 3000 mašinų. Sutartis dėl galimybių studijos buvo pasirašyta 2011 metų gruodžio mėnesį.

Konsultavome UAB „GK projektai“ dėl 8 milijonų eurų skolos

Triniti konsultavo  nekilnojamojo turto projektų vystymo bendrovę UAB „GK projektai“ dėl jos restruktūrizavimo bei vėliau bankroto proceso. Bendrovės įsiskolinimai siekė 8 mln. eurų. Didžiausio profesionalumo prireikė derantis su didžiausiais Lietuvos bankais – SEB banku, DnB Nord banku, Danske banku, taip pat atstovaujant klientą sudėtinguose teismo procesuose. Teisinio reguliavimo aiškumo trūkumas bei nevienoda teismų praktika lėmė tai, jog UAB „GK projektai“ įsivėlė į visą eilę ilgai trunkančių teisminių ginčų su bankais, kurių metu teismai aiškiai pasisakė dėl laikinų finansinių sunkumų sąvokos aiškinimo, taip pat nustatė kriterijus, kuriems esant bendrovė yra laikoma nemokia.

Atstovavome vieną iš penkių pagrindinių kelių statybos įmonių Lietuvoje

Triniti nekilnojamojo turto komanda atstovavo vieną iš penkių pagrindinių kelių statybos įmonių Lietuvoje konkurse dėl viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės projekto dėl 8 km ilgio Palangos aplinkkelio statybos. Projekto vertė 25 metams – daugiau nei 120 mln. LTL (34 mln. EUR). Triniti konsultavo klientą dėl konkurso dokumentų, rengė viešojo ir privataus sektoriaus partnerystė sutartį bei atstovavo derybose.