Naujausi projektai

TRINITI sėkmingai atstovavo Louis Vuitton Malletier dėl prekių ženklo savininko teisių pažeidimo

2020 m. birželio 16 d. Vilniaus apygardos teisme TRINITI laimėjo bylą dėl prekių ženklo savininko teisių pažeidimo bei žalos atlyginimo, kurioje TRINITI teisininkai atstovavo Louis Vuitton Malletier įmonę, pasaulyje plačiai žinomą rankinių, avalynės ir prabangių aksesuarų gamintoją. Byloje buvo sprendžiamas klausimas pagal Louis Vuitton Malletier 2018 m. pateiktą ieškinį atsakovams OOO „Vostok-Jug“ ir dar dešimčiai fizinių asmenų dėl suklastotų prekių sunaikinimo.

TRINITI laimėjo bylą dėl autorių teisių į stalo žaidimo dizainą

Apeliacinės instancijos teisme TRINITI laimėjo bylą dėl autorių teisių į stalo žaidimo dizainą, kurioje TRINITI teisininkai atstovavo dizaino įmonę, kūrusią naują stalo žaidimo dizainą. Byloje buvo sprendžiamas klausimas, kiek naujai kuriamas stalo žaidimo dizainas gali būti panašus į jau žinomus kūrinius. Teismas patvirtino pirmosios instancijos teismo išvadas, kad naujai sukurtas stalo žaidimo dizainas yra originalus kūrinys, kadangi turi individualių išraiškos elementų bei originalumo požymių, kurie yra pakankami žaidimo dizaino kūriniui atskirti nuo kitų kūrinių.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas įpareigojo vertinti projektuojamo Šiaurinio aplinkkelio, o ne kelio ženklų poveikį aplinkai

Ginčas tarp asociacijos „Visorių slėnio bendruomenė“, atstovaujamos TRINITI partnerio Deivio Valiulio ir Vilniaus miesto savivaldybės dėl planuojamos nutiesti Šiaurinės gatvės tarp Vakarinio aplinkkelio ir Molėtų plento, dėl poveikio aplinkai vertinimo, taip vadinamos PAV ataskaitos, ir jos pagrįstumo, tęsiasi nuo 2018m..

Džiugu, kad bendruomenės nuomonei iš esmės pritarė ir Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, kuris savo nutartyje konstatavo: „<…> turi būti vertinama planuojama ūkinė veikla – gatvės tiesimas ir atliekama Sprendimo teisminė patikra. Šalių pareiškimai dėl jų subjektyvaus požiūrio į numatomus planuojamos ūkinės veiklos parametrus su teisiniu reguliavimu nekonkuruoja.“, panaikino Vilniaus apygardos administracinio teismo Vilniaus miesto savivaldybei palankų teismo sprendimą ir bylą grąžino nagrinėti tam pačiam teismui iš naujo.

Nors Lietuvoje galiojantis teisinis reglamentavimas nenumato galimybės įrašyti vaiko pavardės su raide „w“, TRINITI padėjo savo klientei įregistruoti dukros originalią pavardę su lotyniškais rašmenimis.

TRINITI sėkmingai atstovavo klientę byloje dėl asmens teisių bei identiteto gynimo ir padėjo klientei įregistruoti dukros pavardę su lietuvių kalboje nesančia raide “w”, nors Lietuvos Respublikos teisinis reglamentavimas nenumato galimybės aktų įrašus daryti nelietuviškais rašmenimis.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyrius buvo priėmęs sprendimą, kuriame nurodė, kad nelietuviškame raidyne esančią raidę „w“ atitinka lietuviška raidė „v“, todėl nesant teisinio pagrindo į apskaitą įtraukti pavardę su nelietuviška raide „w“ vaiko gimimo įtraukimas į apskaitą, yra teisiškai negalimas.

Pareiškėja kreipėsi į teismą, kuris panaikino tokį Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus sprendimą bei nurodė, jog naudojimasis savo vardu ir pavarde yra pripažįstama sudėtinė teisės į privatų ir šeimos gyvenimą dalis ir valstybės kišimasis į šią sritį, draudžiant originalią asmens vardo ir pavardės rašymą, gali būti pateisinamas tik tada, kai tai yra proporcinga priemonė siekiant teisėtų tikslų.

TRINITI laimėjo teisminį ginčą prieš Nacionalinę žemės tarnybą (NŽT) dėl valstybinės žemės nuomos sutarties nutraukimo

Apeliacinės instancijos teismas priėmė palankų sprendimą TRINITI atstovaujamiems klientams byloje, kurioje buvo ginčijamas NŽT atliktas vienašalis valstybinės žemės nuomos sutarties nutraukimas. Toje pačioje byloje NŽT siekė pripažinti negaliojančia klientų daugiau kaip prieš 15 metų su NŽT sudarytą valstybinės žemės nuomos sutartį. Vilniaus apygardos teismas atmetė tokį nepagrįstą NŽT reikalavimą, ir tenkino klientų prašymą bei pripažino negaliojančiu NŽT vienašališkai atliktą valstybinės žemės nuomos sutarties nutraukimą.

TRINITI džiaugiasi šiuo teismo sprendimu, kuris tik dar kartą parodo, kad ginčuose su NŽT dėl valstybinės žemės nuomos galima pasiekti valstybinės žemės nuomininkams palankių rezultatų. Klientų interesus šioje byloje atstovavo advokatė Agnė Ustinovičienė ir advokato padėjėja Gintarė Liegutė.

TRINITI atstovavo klientą mokestiniame ginče ir padėjo sumažinti priskaičiuotų mokesčių dydį

TRINITI atstovavo klientą administracinėje byloje, kurioje buvo nagrinėjamas kliento mokestinis ginčas su Valstybine mokesčių inspekcija. Mokestinių ginčų komisijai priėmus nepalankų klientui sprendimą, Vilniaus apygardos administraciniame teisme ir Lietuvos Vyriausiajame Administraciniame Teisme visgi pavyko įrodyti tai, kas atrodė logiška ir akivaizdu:

1) Nėra pagrindo Gyventojų pajamų mokesčiu apmokestinti gyventojo gautas pajamas pagal sandorius, kurie vėliau (kitais mokestiniais laikotarpiais) teismo buvo pripažinti negaliojančiais, o lėšos grąžintos jų mokėtojams;

2) Gyventojo įsigytas daugiau kaip 13 metų senumo nebaigtas statyti pastatas, gyventojui neatlikus jokių jo pagerinimo darbų ir jį vėliau pardavus, nėra laikomas nauju pastatu ar statiniu pagal Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 32 straipsnio 1 dalį, o pajamos, gautos už tokio pastato pardavimą, nelaikomos Pridėtinės vertės mokesčio objektu. Atsižvelgiant į tai, Valstybinė mokesčių inspekcija turės perskaičiuoti klientui priskaičiuotas mokesčių sumas ir jas atitinkamai sumažinti.

TRINITI atstovavo lietuvių kelionių technologijų startuolį investavimo sandoryje

IISUTIB Practica Capital II KŪB ir KŪB Open Circle Capital LLP įsigijo UAB „Eddy Travels“ konvertuojamąsias obligacijas investavimo tikslais. „Eddy Travels“ – tai lietuvių kelionių technologijų startuolis, vystantis dirbtinio intelekto pagrindu veikiantį skaitmeninį kelionių planavimo pagalbininką, suprantantį tekstines ir balso komandas.

Pagrindinis investuotojas –  rizikos kapitalo bendrovė „Practica Capital“. Šiame etape taip pat dalyvavo „Open Circle Capital“, „Techstars Toronto“ ir verslo angelai. Naujausia investicija bus naudojama kurti funkcijas, kurios padėtų keliautojams koronaviruso krizės metu. Po COVID-19 pandemijos, kai bus panaikinti kelionių apribojimai, finansavimas bus skirtas plėtrai į naujas rinkas.

 „Eddy Travels“ skaitmeninį asistentą galima rasti „Facebook Messenger“, „WhatsApp“, „Telegram“ ir kitose populiariose pokalbių programose. Iki šiol jau daugiau nei 2 milijonai vartotojų visame pasaulyje siuntė balso ir teksto žinutes „Eddy Travels“ pokalbių robotui, siekdami surasti geriausius kelionių pasiūlymus.

TRINITI atstovavo UAB „Eddy Travels“ rengiant ir derinant konvertuojamųjų obligacijų išleidimo dokumentus, akcininkų sutartį bei garantijas. Sandoris ypatingas tuo, kad investavimui buvo naudojami netradiciniai instrumentai, taip pat jis turėjo užsienio elementą.

TRINITI atstovavo "Groa Real Estate Fund I" šiam įsigyjant nekilnojamąjį turtą

TRINITI atstovavo „Groa Real Estate Fund I“ šiam įsigyjant 3.800 kv. m. ploto parduotuvę Vilniuje.

2020 metų pradžioje industrinio nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Sirin Development“ ir UAB „NI Plėtra“ investiciniam fondui „Groa Real Estate Fund I“ pardavė Vilniuje esančią parduotuvę, kurioje veikia „Rimi Hypermarket“. Pasak Tomo Rudoko, investicijų valdymo įmonės „Groa Capital“ vadovo, šis pirkinys puikiai dera su fondo konservatyvia, stabilios grąžos investavimo strategija.

„Groa Capital“ valdomam „Groa Real Estate Fund I“ priklauso 6 komercinio NT objektai Lietuvoje (Vilniuje ir Kaune). Bendra portfelio rinkos vertė viršija 27 mln. Eur. Į „Groa Real Estate Fund I“ yra investavusios „NI plėtra“ ir UAB „Groa Capital“, taip pat trys smulkieji akcininkai – fiziniai asmenys.

TRINITI sėkmingai atstovavo UAB "Vilniaus augma" ginče dėl prekių ženklo registracijos pripažinimo negaliojančia

TRINITI sėkmingai atstovavo UAB „Vilniaus augma“ ginče su AB „AUGA group“ dėl ES prekių ženklo AUGA CO registracijos pripažinimo negaliojančia. Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba nusprendė, kad AB „AUGA group“ prekių ženklas AUGA CO yra klaidinamai panašus į ankstesnį UAB „Vilniaus augma“ prekių ženklą AUGAM ir pripažino registraciją negaliojančia tam tikroms prekėms ir paslaugoms.