https://triniti.lt/wp-content/Cimy_User_Extra_Fields/vilijaviesunaite/Vilija-Viesunaite-3a_400x600.jpg

Vilija Viešūnaitė

Advokatė, partnerė, Intelektinės nuosavybės teisės praktikos grupės regiono vadovė, Ginčų sprendimo praktikos grupės Lietuvoje vadovė

Profesinės veiklos sritys

Vilija specializuojasi intelektinės nuosavybės ir žiniasklaidos, informacinių technologijų ir telekomunikacijų, ginčų sprendimo, komercinės teisės bei konkurencijos teisės srityse.

Profesinė patirtis

 • 2011 m. –  Triniti advokatė ir partnerė
 • 2008-2011 m. – advokatė ir partnerė advokatų kontoroje „Šarka, Sabaliauskas, Jankauskas“
 • 2004-2008 m. – steigėja ir partnerė advokatų kontoroje „Kalmatavičius, Petraitytė, Viešūnaitė ReLaw“
 • 1999-2004 m. – AAA Baltic Legal Services teisininkė

Vilija yra patentinė patikėtinė ir Europos patentinė patikėtinė, turinti teisę atstovauti klientams Lietuvos Respublikos valstybiniame patentų biure, Vidaus rinkos derinimo tarnyboje (VRDT) ir Europos patentų biure. Be to, Vilija klientams teikia procesinio atstovavimo paslaugas komerciniuose ginčuose visuose Lietuvos teismuose ir arbitraže. Vilijos profesiniai pasiekimai:

 • Sėkmingas atstovavimas klientui UAB „Melt Water“ teisminiame ginče Europos Sąjungos Teisingumo Teismo Bendrajame Teisme dėl vieno iš klientui priklausančių Bendrijos prekių ženklų.
 • Atstovavimas Crocs ir konsultavimas ginčuose dėl teisių į registruotą dizainą pažeidimo ir nesąžiningos konkurencijos.
 • Atstovavimas ,Deutsche Bahn International keliose nagrinėjamose civilinėse bylose prieš Lietuvos nacionalinį geležinkelių operatorių „Lietuvos geležinkeliai“.
 • Atstovavimas Nokia Corporation ilgą laiką trukusiame teisiniame ginče dėl nesąžiningos konkurencijos, neteisėto prekių ženklų ir dizaino naudojimo ant mobiliųjų telefonų dėklų.
 • Daugiaplatformės programinės įrangos Trafi kūrėjo ir savininko konsultavimas įvairiais mobiliosios aplikacijos kūrimo, apsaugos ir tobulinimo klausimais bei informavimas apie elektroninei prekybai taikomus reikalavimus.
 • Atstovavimas tarptautinei vežimo kompanijai UAB „Tirola“ byloje, kurioje ieškovas teigia, kad klientas neteisėtai naudoja ieškovo komercinę ir konfidencialią informaciją, siekdamas asmeninės naudos siūlo darbuotojams nutraukti su juo darbo sutartis ir nesąžiningai konkuruoja siūlydamas paslaugas ieškovo klientams.
 • Sėkmingas atstovavimas Klaipėdos universitetui ginče dėl mokslinių tyrimų laivo įsigijimo viešųjų pirkimų būdu.

Per daugiau nei 15 metų darbo praktiką intelektinės nuosavybės teisės srityje Vilija konsultavo nemažai klientų intelektinės nuosavybės teisės klausimais ir tapo patarėja, kuria intelektinės nuosavybės klausimais pasitiki žinomiausios pasaulio bendrovės, įskaitant Crocs, Nokia, Hugo Boss, Johnson & Johnson, Bic, Ferrari, Moet&Chandon, Akzo Nobel, Lundbeck, Harley-Davidson, Procter & Gamble, Husqvarna, KrKA, Chanel Sarl, Capitol Records, Eugesta, Melt Water, Alita, LATGA-A, AGATA ir daugelis kitų.

Vilija Viešūnaitė vertinama už jos patirtį ir „[…] puikias intelektinės nuosavybės srities žinias“ (Chambers Europe 2014), ir yra vadinama „[…] viena iš aukščiausią kvalifikaciją turinčių paslaugų teikėjų“ (World Trademark Review 2014).

Chambers Europe 2014 Viliją įvardijo kaip vieną labiausiai rekomenduojamų specialistų rinkoje, World Trademark Review 2014 ją priskyrė prie geriausių savo srities specialistų, Viliją taip pat rekomenduoja ir Best Lawyers.

Indėlis į teisėkūrą

Vilija dalyvavo rengiant nacionalinius teisės aktus dėl intelektinės nuosavybės apsaugos, atstovavo klientams pirmosiose intelektinės nuosavybės bylose. Ji yra aktyvi Europos Bendrijų prekių ženklų asociacijos (ECTA) ir Lietuvos patentinių patikėtinių asociacijos narė.

Narystė profesinėse asociacijose

 • Lietuvos advokatūros narė nuo 2003 m.
 • Lietuvos patentinė patikėtinė nuo 2004 m.
 • Europos patentinė patikėtinė nuo 2004 m.
 • Vilniaus komercinio arbitražo teismo arbitrė nuo 2014 m.
 • ECTA (Europos Bendrijų prekių ženklų asociacijos) Autorių teisių komiteto narė

Išsilavinimas
Vilija Vilniaus universitete įgijo teisės magistro kvalifikacinį laipsnį.

Užsienio kalbos
Vilija laisvai kalba rusų ir anglų kalbomis.

Laisvalaikio pomėgiai
Laisvalaikiu Vilija mėgsta skaityti, slidinėti ir gaminti maistą.